Rasmus

4. listopadu 2006 v 23:56 | Len |  Skupiny
Rasmus
Tenhle článek jsemskopíroval z jiného
blogu tak sorry.
Všechno začalo tak, že Lauri s Eerem byli přáteli již od základní školy. Poté Pauli potkal Eera a dali se dohromady. Založili svoji první skupinu (1994), ale později se rozhodli dělat vlastní muziku.
Svoje první vystoupení měli ve škole a nazvali se "Sputnik", za delší dobu se přejmenovali na "Anttila" a nakonec na "Rasmus".
Roku 1995 se jim vyplnil sen a vydali svůj první singl "1st", protože potkali manažra, který s nimi chtěl nahrát nějaké songy a Rasmus se mu nejspíše zalíbili. A tak vydali první album "Peep" ,které se stalo brzy zlaté! Album bylo velice úspěšné a taktéž i popularita skupiny stoupala, jelikož během roku odehráli přes 100 koncertů. Roku 1997 vydali další singl, tentokrát s názvem"Blue" a vydali své druhé album "Playboys", které se stalo, jak jinak než zlatým. Zase během roku zvládli stovky koncertů a vyhráli finskou obdobu cen Grammy. V roce 1998 vydali další singl, který se jmenoval "Liquid" a v roce 1999 vydali své třetí album "Hellofatester" a po vydání tohoto alba se ve skupině vyměnil bubeník Janne za Akiho a také skupina změnila svůj název z Rasmus na The Rasmus, protože se jejich název pletl s DJ Rasmusem!
Popularita stoupala, stali se i předskokany Red Hot Chilli Pepers i Him. Roku 2001 vydali singl F-F-F-Falling a své čtvrté album "Into". Po vydání tohoto alba nechyběli ve Finsku na žádném festivalu a postupně se jejich alba začala prodávat po Evropě (Německu, Dánsku,...). Ještě v roce 2001 stačili vydat páté album "Hell of a Collection", které bylo sestaveno z jejich dosavadních hitů.
No a průlom v jejich kariéře udělalo jejich album "Dead Letters" a jejich singl "In The Shadows" , který dobyl celou Evropu, včetně naší země. Natočili několik verzí tohoto klipu, jako pro Evropu, Finsko a nebo třeba USA. A pak z tohoto alba vydávali další singly, kterými ukázali, že toto album je jejich špička. A všechny jejich singly z alba byli na nejlepších příčkách hitparád. Koncem roku 2004 se vydali na turné, kde měli hodně zastávek a byli z celéhé turné dosti vyčerpáni.
Řekl si, že už potřebují nový materiál a tak se na půl roku odmlčeli, zamkli do zkušebny a natočili další desku, která v září 2005 a nese název Hide From The Sun. No a vydali první singl "No Fear", který se nečekaně rychle usadil na prvních příčkách hitparád a tím se i otevřela cesta na turné , které mělo zastávku i v Praze v klubu Roxy.
Rasmus-No fear:
Rasmus-In the shadow:
Nezapomen'te že prvně pustit na 30sekund a pak ještě jednou od začátku aby se to nesekalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama